Wymiana oleju w Wilanowie i Ursynowie

Układ olejenia samochodu to jeden z ważniejszych elementów silnika. Olej jest niezbędny do prawidłowej pracy silnika, zmniejsza on tarcie, minimalizując opory wewnętrzne, oraz chłodzi poszczególne elementy. Olej silnikowy dociera do newralgicznych oraz często ulegających awarii części, takich jak panewki wału korbowego, wałków rozrządu oraz cylindrów czy turbosprężarek. Regularna wymiana oleju w samochodzie jest gwarancją prawidłowej pracy silnika. Nie czekaj aż zapali się kontrolka lub co gorsza dojdzie do awarii, podjedź na Ursynów do serwisu samochodowego ASD BiałPol, a nasi specjaliści sprawdzą poziom oleju w Twoim samochodzie.

Zadbaj o silnik – wymiana oleju to najlepszy sposób! Ursynów i Wilanów

Odpowiedni poziom oleju sprawia, że części silnika pracują z poślizgiem, unikając tarcia, ale także chroni elementy układu silnikowego przed korozją i zabezpiecza przed drobnymi nieczystościami. Jeśli nie wiesz kiedy wymieniać olej, zgłoś się do serwisu na Wilanowie, a my sprawdzimy czy wymiana oleju jest konieczna. Zazwyczaj olej powinno się uzupełniać według zaleceń producenta, jednak te mogą być czasami niezgodne z rzeczywistością. Dodatkowo na częstotliwość wymiany oleju wpływają okoliczności i sposób jazdy. Użytkowanie auta głównie w mieście oraz częste rozruchy silnika mogą znacząco zwiększyć zużycie oleju silnikowego. Przy maksymalnych osiągach, intensywnej eksploatacji silnika oraz jeździe na krótkich dystansach, wymianę oleju silnikowego powinno przeprowadzać się po przejechaniu 10 tysięcy kilometrów.

Wymiana oleju w serwisie na Ursynowie – warto zdecydować się na profesjonalistów!

Wydawałoby się, że wymiana oleju to nic trudnego. Jednak tylko doświadczony fachowiec wie, kiedy jest to czynność niezbędna. To, że olej jest nadal klarowny, nie musi oznaczać, że wciąż posiada odpowiednie właściwości ochronne. Samodzielnie sprawdzając poziom i czystość oleju możemy podjąć złą decyzję i narazić silnik na uszkodzenie. Kolor oleju zmienia się w zależności od typu silnika – w dieslach olej ciemnieje szybko po wymianie, natomiast w silnikach benzynowych powinien pozostać jasny. Odwiedzając profesjonalny warsztat na Wilanowie, możesz być pewien, że wymiana oleju będzie wykonana ekspresowo i właściwe. Specjaliści zatrudnieni w serwisie ASD BiałPol dobiorą odpowiedni rodzaj oleju oraz jego ilość.